Kedy si poistiť auto? Dovolenka v plnom prúde – aké poistenie sa oplatí?

Príprava na dovolenku je jedným z období, kedy sa aspoň na chvíľu zamyslíme, či počas našej neprítomnosti zostane doma všetko v poriadku. Veď konečne si už chceme užiť ničím  nerušené chvíle a oddýchnuť si. Počas príprav na dovolenku nezabúdajme ani na svojho „tátoša“ na kolesách.

Ak ideme na dovolenku autom, venujeme najviac pozornosti plánovaniu – výberu najvhodnejšej cesty, času presunu či zisťovaniu cien diaľničných a iných poplatkov v zahraničí. Spoliehame sa na výborný technický stav auta, veď s ním predsa jazdíme dennodenne.  Zákonné zmluvné poistenie a zelená karta do zahraničia je pre zodpovedných vodičov už samozrejmosťou, ale je potrebné aj havarijné poistenie? Skúsenosti vodičov jazdiacich autom v zahraničí hovoria, že pri šoférovaní  na menej známych cestách sú síce opatrnejší a nehody nie sú časté, ale dôležité je povedať, že prípadné škody sú oveľa závažnejšie.   A nejedná sa len o haváriu, ale autá dovolenkárov bývajú terčom vandalov alebo aj zlodejov.

Ani pri dovolenkovej ceste lietadlom alebo iným dopravným  prostriedkom, netreba zabúdať na to, že aj odstavené vozidlo či už doma alebo na letisku je dôležité mať taktiež chránené. Myslieť na vhodné havarijné poistenie nášho vozidla už preto nie je len jednou z úloh počas plánovania dovolenky, ale aj nevyhnutnou celoročnou potrebou.

Vybrať si vhodné havarijné poistenie je zodpovednou úlohou majiteľov motorových vozidiel. Pri dlhších, ale  aj každodenných cestách autom odporúčame mať vždy uzatvorené  havarijné poistenie. Dôležité je nezabúdať ani na poistné krytie v zahraničí. Pri škodových udalostiach ocenia pasažieri aj vhodnú asistenciu a majiteľ istotne aj  „núdzové“ spojazdnenie vozidla na cestu domov alebo do servisu. Toto sú hlavné dôvody, prečo je dôležité mať uzatvorené havarijné poistenie.

Havarijné poistenie v Colonnade zahŕňa všetky tieto krytia  už vo svojom základnom poistení  aj bez potreby pripoistenia alebo iných dodatočných nákladov. Zahŕňa  aj náklady spojené s dopravou do najbližšieho servisu v SR a takisto aj prepravu posádky havarovaného vozidla. Ak Váš štvorkolesový tátoš zostáva počas dovolenky doma, tak odporúčame  poistenie pre prípad krádeže. Naši klienti si môžu vybrať havarijné poistenie samostatne alebo aj kombináciu s poistením odcudzenia. i.

Je dobré myslieť na takéto poistenie počas celého roka, nielen v dovolenkovom období. Potom už máme o starosť menej a našu dovolenku si môžeme pokojne užívať.