5 najväčších mýtov prečo si klient myslí, že nepotrebuje poistenie a Mýtus číslo 1

„Poistenie? To predsa nikto nepotrebuje. Aj pézetpéčko platím len preto, lebo musím. Veď aj susedovi, čo má poistený dom, sa celé roky nič nestalo. Podľa mňa sú to len vyhodené peniaze, ktoré radšej oplieskam niekde inde“.

Určite ste sa už aj vy s takýmito vetami stretli, alebo dokonca v niektorej nachádzate aj sami seba.  Poďme sa teda spolu pozrieť na prvý z mýtov.

Mne sa nič nestane.

Nuž, kiežby. Medziročne stúpa počet domov a domácností, ktoré majú svoje vlastné skúsenosti s prírodnými živlami a ich následkami. Čo je však horšie, ročné obdobia a počasie sa stávajú čoraz viac nepredvídateľné. Žiaľ, v majetkovom poistení aj počasie má vplyv na vyplatené poistné plnenia, a to nielen na Slovensku. Ak by sme sa pozreli na celoeurópsku úroveň a prehľad vyplatených poistných plnení na majetkovom poistení za posledných päť rokov, zistíme, že oproti roku 2013 narástli plnenia o celých 30%. Myslíte však, že aj poistné za rovnaký čas zdraželo o 30%?

Zdroj : https://www.insuranceeurope.eu/node/4331

Samozrejme, škody sú rôzneho druhu. Všeobecne však môžeme povedať, že väčšinu škôd nevieme ovplyvniť, aj keď niektorým sa môžeme snažiť ako klienti predchádzať. Prasknutá prívodná hadica k pračke, keď pani domáca bola v práci. Iná rodina po návrate z dovolenky našla premočený strop a poškodené steny na toalete. Vytopil ich sused, ktorý však nemal poistenie zodpovednosti… A o chate, ktorá zhorela do tla symbolicky 31. decembra, práve v deň, keď ju majitelia chceli slávnostne v kruhu rodiny skolaudovať, by som vám tiež mohol porozprávať. Viete, čo mali všetci títo ľudia spoločné? Ani jeden z nich si nemyslel, že sa niečo niekedy vôbec prihodí. A prihodilo sa. Našťastie však boli poistení.